Нарешті закінчився 2017-2018 навчальний рік. І хоча останній дзвоник продзвенів для школярів 25 травня,до цих пір тривала оздоровча кампанія для молодших школярів та здача ЗНО для випускників шкіл.
Ще працюючи в районній раді, мені не вистачало справжньої роботи, і коли надійшла пропозиція від райдержадміністрації повернутися на посаду начальника відділу освіти, я погодилася, не роздумуючи. Адже лише тут вирує справжній коловорот подій, коли щоденно треба вирішувати безліч питань, щоб величезна освітянська машина працювала без перебоїв.
Навчальний рік розпочався з підготовки до опалювального сезону. Приємно дивує відношення голови районної державної адміністрації до проведення опалювальної кампанії. Це тонка грань між вимогою по-господарськи економити енергоресурси і в той же час вимога забезпечити комфортний температурний режим для учнів, щоб вони не хворіли.
Кінець бюджетного року для відділу освіти - це не новорічні подорожі та подарунки, це клопітка робота над проектом бюджету на наступний рік, це розрахунки споживання природного газу , електроенергії, вугілля, пального для шкільних автобусів, продуктів харчування, щоб не виникало перебоїв під час освітнього процесу в школах району. 
Під кінець року необхідно завершити всі капітальні ремонти в школах та закупівлі обладнання. В 2017 році це були ЛЕД –лампи, комп’ютери, вогнегасники, генератори для котелень, шкільний автобус для опорного закладу «Білчанський НВК імені О.Одарія». Шість разів проводилася процедура закупівлі автобуса. То коштів не вистачає по тим пропозиціям, що надходили, то взагалі учасників торгів немає. Але все ж таки знайшли золоту середину. І коли надійшов кінець року, саме з Віктором Лобачем, головою районної державної адміністрації вирішували питання: що робити з шкільним автобусом? Відмовитися від оплати і втратити і автобус, і можливість отримати державні кошти на наступний рік чи ризикнути , оформити належним чином всі документи і отримати все ж таки довгоочікуваний транспорт для дітей. Дякую за підтримку, таку єдину позицію і справжню турботу за дітей.
Капітальні ремонти в школах, це як бальзам на душу. Адже завжди приємно бачити , як старі , трухляві рами з побитим склом замінюються на нові металопластикові вікна. В 2017 році було замінено вікна в 7 школах району ( Іванівській, Баранівській, Петрівській № 1, Петрівській № 2, Великобуялицькій, Северинівському та Білчанському НВК) на загальну суму 1869,0 тисяч гривень. Були залучені кошти з державного, обласного та районного бюджетів. Території Іванівської та Бузинівської шкіл набули привабливого вигляду з новенькими огорожами. Відремонтовані котельні під альтернативне паливо забезпечуть теплом Баранівську ЗОШ та Білчанський НВК, та ще й зекономлять бюджетні кошти.
З 2003 року, що я працюю в освіті, не пам’ятаю, щоб в один рік було залучено близько 7 мільйонів гривень для покращення матеріальної бази та зовнішнього вигляду шкіл. І знову ж таки оновлений вигляд шкіл, це – напружена робота голови районної державної адміністрації Віктора Лобача, який відшукує можливість залучити кошти, а задача відділу освіти – освоїти ці кошти за цільовим призначенням та у встановлені строки. Це закінчився 2017 рік. 
Поки продовжуються новорічні канікули у дітей, вчителі активно приймають участь в методичних об’єднаннях, обговорюючи рекомендації Міністерства освіти і науки щодо впровадження Державного Стандарту освіти. Відділ освіти знову ж таки проводить тендерні процедури по закупівлі природного газу , електроенергії, вугілля, пального для шкільних автобусів, продуктів харчування. За рахунок залишку освітньої субвенції закуплена комп’ютерна техніка ще для Баранівської, Бузинівської ЗОШ та Северинівського НВК, щоб ніхто не був обділений увагою. Проведені закупівлі обладнання та реактивів для кабінетів хімії та фізики, тепер вже опорного закладу «Іванівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Б.Ф.Дерев’янка».
Приємно вражає позиція голови РДА, коли виникла гостра необхідність усунути недоліки по припису ДСНС в Северинівському НВК. Щоб не втрачати час на «вираження стурбованості ситуацією», на відміну від інших органів влади, переговорив з Олегом Кірєєвим, який виступив спонсором закупівлі дверей для облаштування аварійного виходу з однієї з дошкільних груп Северинівського НВК та виділив кошти для усунення інших дрібних недоліків. Тобто, зв’язок: проблема - її вирішення, дуже дієвий , без балаканини і нікому не потрібних постів.
Нарешті Останній дзвоник! Пройшло оздоровлення, на яке сільські та селищні голови після наради з головою районної державної адміністрації, виділили 140,2 тисячі гривень. Дітки задоволені. Вже здали ЗНО, попереду хвилююча пора для випускників шкіл , та найбільше, мабуть для їх батьків. Вчителі у відпустках, набираються сил для наступного навчального року. Вчителі перших класів чотири дні поспіль приймають участь в тренінгах по впровадженню вимог Нової Української школи, які проходять на базі районного методичного кабінету відділу освіти. Директори хоч і підуть у відпустки з 02 липня,але це та категорія людей, яка вдома не сидить, адже в школах розпочинаються поточні ремонти силами технічних працівників та батьків учнів.
Для відділу освіти, це період забезпечення шкіл району шкільними підручниками,які треба завантажити на книжковій базі в м. Одеса, шкільною документацією,хлорантоїном, крейдою,аптечками, вогнегасниками та іншими необхідними матеріалами для початку нового навчального року.
Дякую районній державній адміністрації за співпрацю та допомогу у вирішенні нагальних питань.