7 cерпня 2019 року виповнюється 200 років з дня народження Пантелеймона Куліша – письменника, однієї з визначних постатей національної культури. До відзначення річниці з дня народження відомого українського письменника у Києві мають створити музей Пантелеймона Куліша.

Крім того, заплановано проведення урочистостей з нагоди відзначення 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша у столиці України; науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів, інших тематичних заходів, присвячених творчій та культурно-громадській діяльності Пантелеймона Куліша; всеукраїнських і регіональних виставок у музеях України, бібліотечних та архівних установах із головною виставкою в Національному музеї Тараса Шевченка; показ на телеканалах документальних фільмів про життя та діяльність Пантелеймона Куліша; підготовку і видання зібрання творів Пантелеймона Куліша у 35-ти томах; проведення ремонтно-реставраційних робіт в історико-меморіальному музеї-заповіднику “Ганнина Пустинь” та музеї Пантелеймона Куліша при Шосткинській міській бібліотеці імені Л. Толстого з виділенням коштів для придбання експонатів та поповнення фондових колекцій, йдеться у Постанові Верховної Ради України.

Також рекомендували Полтавській ОДА, Полтавській обласній раді, Сумській ОДА, Сумській обласній раді, Чернігівській ОДА та Чернігівській обласній раді подати до організаційного комітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша пропозиції щодо здійснення відповідних заходів.

Національний банк України має виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 200-річчю з дня народження Пантелеймона Куліша, ПАТ “Укрпошта” – видати серію поштових марок.