20.06.2018

Літо, пора відпусток та подорожей. Люди подорожують різними видами транспорту, в тому числі залізницею. Тому нагадуємо про безпечну подорож і дотримання громадянами Правил безпеки на залізничному транспорті.

Літо, пора відпусток та подорожей. Люди подорожують різними видами транспорту, в тому числі залізницею. Тому нагадуємо про безпечну подорож і дотримання громадянами Правил безпеки на залізничному транспорті.

З початку року на станціях, розташованих в межах Південно-Західної залізниці, яка забезпечує перевезення пасажирів і вантажів по території 6 областей України, рухомим складом травмовано багато громадян, з них близько 80% смертельно.
Громадяни забувають про те, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки.

У наслідок наближення до пристроїв електропостачання, під час проїзду на дахах вагону («РУХ ЗАЧЕПІНГ») або підйому на дахи електропоїздів, вагонів, цистерн (для здійснення СЕЛФІ) з 22 громадян смертельно травмується 9. Загалом це підлітки від 12 до 19 років.

Невтішна статистика свідчить про те, що підлітки наражають себе на небезпеку для того щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, щоб виділитись серед друзів, не розуміючи що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.
Всі випадки травмування сталися внаслідок порушення самими потерпілими «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті», а саме:
1.під час ходіння по залізничним коліям та переходу через колії в невстановлених місцях;
2. через особисту необережність пасажирів при посадці та висадці з вагона;
3.проникнення громадян на об’єкти залізничного транспорту з метою особистої наживи;
4.безцільне знаходження на залізничних станціях та перегонах;
5.дитячі пустощі, безконтрольність з боку батьків.

Для збереження вашого життя та здоров’я виконуйте
основні правила поведінки на залізничному транспорті:
п. 2.1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
п. 2.2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).
При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв’язку .
п. 2.3. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

Категорично заборонено:
п. 2.5. Ходити по залізничних коліях на наближатися до них на відстань менше 5 метрів.
п. 2.6. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
п. 2.7. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
п. 2.8. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для проходу через колію.
п. 2.9. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеці  альними настилами для проходу пішоходів.
п. 2.10. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді , а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
п. 2.11. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
п. 2.13. Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також конструкції мостів, освітлюваних вишок тощо.

Пам’ятайте: Дотримання зазначених вимог вбереже Вас від фатальних випадків при знаходженні на території станцій, вокзалів та залізничних перегонах