04.03.2020

Максим Куций: на сесії облради прийнято ряд дуже важливих питань

Максим Куций: на сесії облради прийнято ряд дуже важливих рішень для регіону

 

На сесії Одеської обласної ради депутати затвердили Стратегію розвитку Одещини на 2021-2027 роки та розподілили бюджетні кошти на головні цільові програми. Про це повідомив керівник Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций.

 

Першочергово Максим Куций закликав депутатів не вдаватися до політичних маніпуляцій та зняти з розгляду питання звернення щодо встановлення пам’ятнику загиблим 2 травня 2014 року. Натомість голова ОДА запропонував зосередитися на неупередженому розслідуванні тих трагічних подій.

 

Після цього депутати беззаперечно підтримали наступні рішення:

 

 • Стратегія розвитку області на 2021-2027 роки та план реалізації цієї стратегії у 2021-2023 роках,
 • Регіональна програма інформатизації регіону «Електронна Одещина»,
 • Програма доброустрою населених пунктів на 2020-2024 роки,
 • Компенсація частини кредитів на енергоефективність та саму програму енергоефективності на наступні два роки,
 • Програма забезпечення житлом в Одеській області переселенців, учасників АТО та ООС 2020-2024 роки.

 

Депутати внесли зміни до наступних рішень:

 

 • Програма розвитку туризму та курортів в Одеській області,
 • Програма соціальної підтримки населення,
 • Програма розвитку фізичної культури і спорту,
 • Програма розвитку освіти на Одещині,
 • Програма «Безпечна Одещина»,
 • Цільовий фонд «Дороги Одещини»

та інше.

 

Звіт ОДА про виконання бюджету Одеської області за 2019 рік та внесення змін до цьогорічного бюджету також не викликали питань у депутатів. З коротким обговоренням ухвалені пропозиції щодо перейменування диспансерів та питання деінституціоналізації.

 

«Головне, що сьогодні вдалося зробити, — це завершити розподіл бюджету на цільові програми, затвердити план розвитку нашого регіону та перейти до виконання президентських ініціатив. Я маю на увазі «Велике будівництво» та створення нових шкіл, садочків та стадіонів. Це надзвичайно важливо. Як і те, що сьогодні нам вдалося зберегти спокій у регіоні. Депутати відмовились розглядати гострі політичні питання, які можуть дестабілізувати ситуацію на Одещині», — підкреслив керівник Одеської ОДА Максим Куций.

 

 

Наразі ремонт доріг в рамках проєкту «Велике будівництво» вже розпочався. Робота ведеться в Арцизькому, Ізмаїльському, Лиманському, Любашівському й Татарбунарському районах. А саме на ділянках:

 

— О161320 Р-55 — Доброслав — обхід м. Одеса. Загальна протяжність — 15,39 км. Роботи розпочалися 2 березня. Грейдер приступив до влаштування узбіччя та кюветів.

— О160202 Арциз — Виноградівка — Спаське. Загальна протяжність — 15,48 км. Наразі на дорозі працює грейдер: розширюється дорожнє полотно, ріжуться завищенні узбіччя, влаштовуються кювети.

— О162405 Білолісся — Приморське — Расєйка. Загальна протяжність — 11,1 км. Облаштовуються з’їзди й узбіччя.

— О162132 Саврань — Бакша — Заплази — Любашівка — М-05. Загальна протяжність — 10,16 км. Наразі дорожники облаштовують узбіччя, примикання для з’їздів та заїздів, встановлюють знаки, організовують розмітку на ділянках, які були відремонтовані минулого року.

— Капітальний ремонт дороги та тротуару по вулиці Кутузова, м. Ізмаїл. По проєкту планується зробити ділянку від вулиці Героїв Сталінграду до Кутузовського парку.

 

«Також Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів на будівництво та реконструкцію траси на ділянці «Одеса — Миколаїв — Херсон». Готові об'єкти зможемо презентувати вже цього року. Всі бригади наразі працюють швидко та якісно», — зазначив керівник Одеської ОДА Максим Куций.

 

Нагадаємо, Одеська область отримала 927 мільйонів гривень на ремонт доріг місцевого значення.

 

Зазначимо, як повідомив голова обласної ради Сергій Паращенко, наступна сесія стане позачерговою та буде присвячена питанням медицини.