07.02.2019

Обговорили зміни в законодавстві щодо оцінки земель.

Сьогодні в райдержадміністрації відбулася робоча нарада під керівництвом голови Іванівської районної державної адміністрації Віктора Лобача , де обговорили зміни в законодавстві щодо оцінки земель.
З 1 січня 2019 року затверджена наказом Мінагрополітики України від 16.11.2018 № 552 та набула чинності загальнонаціональна(всеукраїнська) нормативно грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. Всі дані про оцінку вищезазначених земель зведено в єдиний портал онлайн-розрахунку нормативної грошової оцінки як по зареєстрованим у Державному земельному кадастрі земельним ділянкам, так і по несформованим об’єктам.
«До нас з Києва надійшло більше 10 тисяч витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель. І тепер, наприклад, керівник фермерського господарства звертається до нас в електронному вигляді з переліком кадастрових номерів ділянок та вже за 2-3 години отримує витяги про нормативну грошову оцінку цих земель» - зазначив начальник відділу держгеокадастру в Іванівському районі Назарко Олексій Тимофійович.
Таким чином відпадає необхідність складання технічних документацій з оцінки по окремим земельним ділянкам сільськогосподарського призначення, які раніше виготовлялись для визначення розмірів орендної плати, земельного податку, державного мита та інших обов’язкових платежів. 
По завершенню робочої наради Віктор Іванович зазначив про необхідність донесення даної інформації до населення через органи місцевого самоврядування та ЗМІ.