30.05.2018

Реалізація районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей Іванівського району на 2018 рік

 

Реалізація районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей Іванівського району на 2018 рік

З метою реалізації районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей Іванівського району на 2018 рік, своєчасної підготовки і проведення літнього відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2018 року відділом освіти районної державної адміністрації проводиться спільна робота з структурними підрозділами по підготовці до оздоровчої кампанії 2018 року. На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації «Про підготовку закладів освіти до проведення оздоровчого періоду 2018 року» від 04.05.2018року № 178/А-2018, наказу відділу освіти «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році на базі 11 закладів загальної середньої освіти, які підпорядковуються відділу освіти райдержадміністрації працюватимуть 11 пришкільних таборів з денним перебуванням.

Для оздоровлення та відпочинку дітей в пришкільних таборах з місцевого бюджету передбачено 259.8 тис.грн., зокрема на відпочинок в ЗЗСО -140,226 тис.грн. та 259,8 тис.грн. -на оздоровлення в позаміських стаціонарних закладах. За рахунок виділених коштів зможуть відпочити та оздоровитись 1077 дітей початкових класів (в тому числі: 20 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування; 90-дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей; 50-талановитих та обдарованих дітей) та 37 дітей пільгових категорій. При вирішенні питання щодо першочерговості оздоровлення дітей враховується соціальний статус дитини і матеріальне становище сім'ї, у якій вона виховується. Особлива увага приділяється дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування, малозабезпеченим та багатодітним родинам.

        З метою підготовки до літньої оздоровчої кампанії -2018 року було створено міжвідомчу комісію з питань перевірки готовності закладів загальної середньої освіти до відкриття пришкільних таборів відпочинку до складу, якої входять представники ВП «Іванівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень», Іванівського управління ГУ ДПСС в Одеській області та Іванівського РС ГУ ДСНС України в Одеській області.

В травні було проведено семінар-інструктаж керівників пришкільних таборів відпочинку з питань: своєчасної підготовки пришкільних таборів, оформлення документації, створення умов для зайнятості дітей, проведення змістовної виховної, фізкультурно-спортивної та культурно-екскурсійної роботи, дотримання належного догляду за дітьми, режиму повноцінного харчування, забезпечення контролю та відповідальності за створення належних умов для охорони життя і здоров`я дітей та придбано необхідну кількість дезінфікуючих засобів, предметів особистої гігієни.

        15 і 16 травня міжвідомчою комісією з питань перевірки готовності закладів загальної середньої освіти до відкриття пришкільних таборів відпочинку була проведена комплексна перевірка:  дотримання вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання ЗЗСО, лабораторні дослідження питної води за показниками безпеки перед комісійною прийомкою закладу, наявність оснащення харчоблоків ЗЗСО достатньою кількістю холодильного обладнання,   стан ігрових, спортивних майданчиків, приміщень, в яких будуть перебувати діти. Було затверджено склад педагогічного та обслуговуючого персоналу, перевірено своєчасність проходження ними медичного огляду. За висновками лабораторного дослідження питної води було встановлено, що вода в ЗЗСО відповідає показникам безпеки.

     За висновками комісії школам було видано Акти приймання дитячого табору з денним перебуванням при школі.     

       На період оздоровчої кампанії в пришкільних таборах вводиться дворазове харчування. Середня вартість харчування в пришкільних таборах становитиме 9,30 грн. на дитину, за рахунок залучення позабюджетних коштів навчальні заклади зможуть значно розширити асортимент шкільних їдалень.

     З 29 травня розпочнеться робота пришкільних таборів в 11 закладах загальної середньої освіти з тривалістю роботи-14 днів. На сьогоднішній день подано 1031 заявку, що становить 95,7% від загальної кількості учнів, які будуть охоплені пришкільним відпочинком.

Розпочато роботу щодо організації оздоровлення у позаміських таборах дітей пільгової категорії. Створено персоніфікований банк даних дітей, які будуть охоплені послугами оздоровлення та відпочинку в поточному році.