21.01.2015

Звіт «Про реалізацію Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Іванівському районі» за 2014 рік

На виконання Указу Президента України від 24 березня 2012 року №212/2012 «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації», постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №968 «Про затвердження Порядку планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», з метою створення сприятливих умов для  розвитку в районі громадянського суспільства, запровадження ефективного механізму взаємодії його інститутів з органами виконавчої влади на засадах партнерства і взаємної відповідальності головою райдержадміністрації  було прийнято розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Іванівському районі на 2014 рік» від 11.03.2014 року №46/А-2013.

Розпорядження доведено до відома керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

 

1.   Фінансова підтримка (за рахунок обласного бюджету) громадським організаціям інвалідів та ветеранів :

В районі діють 3 громадські організації інвалідів та ветеранів:

-   Іванівська районна організація ветеранів України;

-   Іванівська районна спілка ветеранів Афганістану;

-  Іванівська  організація інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів» .

Рішенням районної ради від 25 лютого 2013 року №262-ІV «Про затвердження районної програми соціального захисту та медичного забезпечення ветеранів війни в Іванівському районі на 2013-2015 роки» в 2014 році передбачено на фінансову підтримку організації ветеранів 70.5 тис. грн., дані кошти використані в повному обсязі.

 

2.  Волонтерська діяльність :

З метою сприяння проведенню заходів, спрямованих на популяризацію волонтерського руху та розвитку благодійництва, визнання праці та суспільних досягнень волонтерів та благодійників у загальноосвітніх навчальних закладах району постійно проводиться робота щодо залучення школярів до посильної допомоги людям похилого віку, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам, дітям пільгових категорій, ветеранам та учасникам Великої Вітчизняної війни. В навчальних закладах створені і діють 78 волонтерських загонів «Альтруїсти», «Лелека», «Добре серце», «Доброчинці»,  «Від серця до серця», «Милосердя», «Пошук» та інші в яких задіяні 626 учнів.

Традиційно всі учні та вчителі навчальноосвітніх закладів беруть участь в соціальних проектах «Серце до серця», «Скринька доброї надії», «Допоможи людині з будинку «Милосердя». В 2014 році були проведені акції «Подаруй іграшку», «Допоможи військовим в АТО».

При Іванівському РЦСССДМ функціонує спеціалізоване формування – Школа волонтерів, основним завданням якої є забезпечення теоретичної та практичної підготовки волонтерів до реалізації соціальних програм. Центром до соціальної роботи протягом звітного періоду залучено 7 волонтерів, які працюють за п’ятьма напрямками. Волонтерами та працівниками РЦСССДМ було здійснено 20 виїздів та охоплено 20 сімей яким надавались різного виду консультації.

У квітні 2014 року службою у справах дітей райдержадміністрації проведено ІX Всеукраїнську благодійну акцію «Від серця до серця» - «Я хочу бачити життя!», участь в якій взяли 11 загальноосвітніх шкіл району, було залучено 22 волонтера з числа учнів та школярів для збору коштів. В результаті акції було зібрано 1402,50 грн.

В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації діє пункт прийому та роздачі гуманітарної речової допомоги, де кожен нужденний може отримати необхідні речі.

12 грудня 2014 року в Одеському літературному музеї відбулася урочиста церемонія нагородження переможців обласних конкурсів “Благодійник року”, “Кращий волонтер року” та обласного конкурсу журналістів на краще висвітлення проблематики громадянського суспільства. З нашого району переможцем конкурсу “Кращий волонтер року” в номінації «Кращий волонтер у сфері допомоги учасникам антитерористичної операції» став голова Іванівської громадської організації «Патріот Батьківщини» Макаренко Григорій Костянтинович.

Загалом, в районі створені сприятливі умови для подальшого розвитку волонтерського руху та благодійництва.

 

3.      Проведення консультацій з громадськістю :

         Відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 упродовж звітного періоду районною державною адміністрацією були проведені відповідні заходи з надання консультацій громадськості району за наступними (основними) питаннями:

-         «Податок на нерухоме майно»;

-          «Електрона реєстрація дітей  на нерухоме майно»;

-         «Сплата земельного податку пенсіонером»;

-          «Надання земельних ділянок у власність працівникам соціальної сфери»;

-         «Права та соціальні гарантії військовослужбовцям за призовом під час мобілізації»;

-         «Індексація грошових доходів громадян»;

-          «Соціальний захист мобілізованих громадян»;

-         «Пенсія за вислугою років»;

-         «Про компенсацію витрат на комунальні послуги»;

-          «Зміни до порядку надання населенню житлових субсидій»;

-         Закон України «Про доступ до публічної інформації»;

-         Порядок присвоєння почесного звання «Мати-героїня»;

-         Зміни в пенсійному законодавстві;

-         Запровадження програмно-цільового методу при плануванні та виконанні місцевих бюджетів у 2014 році;

-         Соціальний захист дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;

-         Виплата пенсій зі зміною прожиткового мінімуму;

-         Порядок видачі посвідчень батькам та дітям з багатодітної родини та пільги, якими користуються власники цих посвідчень;

-         Підвищення пенсій інвалідам Великої Вітчизняної війни;

-         Про порядок призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;

-         Про хід впровадження інформаційно-аналітичної системи реєстрації дітей дошкільного віку;

               -   Про Постанову Кабінету Міністрів України  від 5 квітня 2014 року №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги»;

               - Про стан реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку  громадянського суспільства в Іванівському районі.

 

         4. Громадські експертизи діяльності органів виконавчої влади, громадські антикорупційні експертизи нормативно - правових актів :

Упродовж звітного періоду інститутами громадянського суспільства, членами Громадської ради при Іванівській районній державній адміністрації експертизи діяльності органів виконавчої влади та громадські антикорупційні експертизи проектів нормативно-правових актів даних органів не проводилися.

 

5. Діяльність громадської ради при Іванівській районній державній адміністрації : 

Для забезпечення врахування думки громадськості у формуванні та реалізації державної та регіональної політики впродовж  2014 року було проведено 6 засідань громадської ради при Іванівській райдержадміністрації:

6 лютого 2014 року відбулося засідання громадської ради при Іванівській районній державній адміністрації, на порядку денному якого розглядалися наступні питання:  

1. Здійснення розробки районної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Іванівському  районі на  2014-2015 роки.

2.  Обговорення Плану заходів щодо реалізації  у 2014 році  Стратегії державної політики  сприяння розвитку громадянського суспільства в Іванівському районі.

3. Інші.

 

27 лютого 2014 року відбулося засідання громадської ради при Іванівській районній державній адміністрації, на порядку денному якого розглядалися наступні питання:  

 1.Компенсація виплат чорнобильцям

 2.Благоустрій смт Іванівка ( несанкціонована торгівля, пішохідні  переходи  на території смт Іванівка).

3. Організація  та проведення  громадського порядку  на території Іванівського району .

4. До 70-річчя визволення Іванівського району від фашистських  загарбників (стан пам’ятників на території Іванівського району, алея Слави смт Іванівка).

 

27 березня 2014 року відбулося засідання громадської ради при Іванівській районній державній адміністрації, на порядку денному якого розглядалися наступні питання:  

1. Перелік , строки виконання  та оплата послуг по  КП «Іванівське БТІ».

2. Звернення жителів Іванівського району про санітарний стан кладовища.

3.Плата  за фактичне використання  земельними ділянками сільсько-господарського  призначення  на території Іванівського району.

4.Надання декларації  про майнові доходи громадянами  одноосібниками, за отриманий дохід  від земельного паю за 2013 рік.

 

21 травня 2014 року відбулося засідання громадської ради при Іванівській районній державній адміністрації, на порядку денному якого розглядалися наступні питання:  

1. Ознайомлення з проектом Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

2.  Обговорення проекту Закону України, надання пропозицій.

 

15 серпня 2014 року відбулося засідання громадської ради при Іванівській районній державній адміністрації, на порядку денному якого розглядалися наступні питання:  

1. Ознайомлення з Постановою Кабінету Мінстрів України  від 5 квітня 2014 року №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги».

2. Інформація щодо нової адресної програми Уряду для соціальної підтримки малозабезпечених сімей при оплаті житлово-комунальних послуг (компенсація додаткових витрат сімей) .

3. Механізм виплати  компенсації у розмірі зростання вартості житлово-комунальних послуг та порядок отримання компенсації.

 

15 грудня 2014 року відбулося засідання громадської ради при Іванівській районній державній адміністрації, на порядку денному якого розглядалися наступні питання:  

1.Обговорення Плану заходів щодо реалізації  у 2014 році  Стратегії державної політики  сприяння розвитку громадянського суспільства в Іванівському районі.

  1. Звіт голови Громадської ради при Іванівській райдержадміністрації про проведену роботу за період 2013-2014 року.
  2. Ознайомлення з постановою Кабінету міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».
  3. Створення ініціативної групи для проведення установчих зборів Громадської ради при Іванівській райдержадміністрації.

 

Громадська рада активно співпрацює та взаємодіє з районною державною адміністрацією.

 

Згідно плану заходів правової освіти громадян при Роздільнянському міжрайонному управлінні юстиції в Одеській області створено громадську приймальню через яку населенню надаються безкоштовні правові консультації з питань створення та правового регулювання діяльності інститутів громадянського суспільства (за звітний період було надано 68 роз’яснень чинного законодавства).   

 В районній газеті «Степові зорі» систематично висвітлюються інформаційні матеріали на правову тематику, інформування щодо змін у діючому законодавстві. За звітний період було надруковано 19 статтей на дану тематику.

З метою підвищення інформаційної відкритості, встановлення та підтримки постійного та дієвого зворотнього зв’язку з громадськістю,  негативного ставлення до корупції, на офіційному веб-сайті райдержадмінітрації постійно оновлюється розділ «Запобігання проявам корупції», розміщується різнопланова інформація про виконання вимог антикорупційного законодавства.

Редакцією районної газети «Степові зорі» систематично забезпечується висвітлення на шпальтах «районки» ходу реалізації завдань Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Іванівському районі.

 

 

В.о. начальника

відділу комунікацій з громадськістю

апарату райдержадміністрації                                                           С.О. Гончарук