06.08.2014

Інформація про хід виконання комплексної програми «Безпечна Одещина» на 2014-2015 роки в Іванівському районі за перше півріччя 2014 року

На виконання рішення обласної ради від 21 лютого 2014 року № 1022-VІ «Про затвердження обласної комплексної програми «Безпечна Одещина» на 2014- 2015 роки, з метою комплексного розв’язання пріоритетних завдань регіонального розвитку, які сприятимуть підвищенню рівня життя та добробуту населення, розпорядженням голови райдержадміністрації від 19 березня 2014 року № 54/А-2014 затверджені комплексні заходи щодо профілактики правопорушень, протидії злочинності, поліпшення криміногенної ситуації в районі «Безпечна Іванівщина» на 2014-2015 роки. Фінансування заходів в Іванівському районі обласним та місцевим бюджетом не передбачено.

На виконання заходів, протягом першого півріччя поточного року структурними підрозділами райдержадміністрації, причетними до роботи з дітьми, Іванівським РВ ГУМВС України в Одеській області проведена певна робота щодо профілактики дитячої бездоглядності, попередження злочинності, жорстокості та насильства в молодіжному середовищі, формування здорового способу життя.

Всіма суб’єктами взаємодії по роботі з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, відпрацьовано механізм екстреного реагування на факти бездоглядності дітей.

За перше півріччя 2014 року до служби у справах дітей райдержадміністрації надійшло 2 повідомлення від Баранівської сільської ради, Петрівської селищної ради та 1 повідомлення від КЗ «Іванівська центральна районна лікарня». На всі повідомлення служба у справах дітей своєчасно реагувала, 3 дітей було влаштовано під опіку, 1 дитина, яка залишена матір’ю в дитячому відділенні КЗ «Іванівська центральна районна лікарня» влаштована до державного закладу. Відносно 1 дитини вирішується питання щодо надання статусу в зв’язку з допущенням помилки в свідоцтві про смерть матері.

Протягом півріччя 2014 року проведено 13 рейдів-перевірок, обстежено 22 сім’ї та складено відповідні акти обстеження житлово-побутових умов проживання дітей. За повідомленнями сільських та селищних рад складено банк даних неблагополучних сімей. З метою надання комплексної допомоги спільно з РЦ СССДМ проведено профілактичні бесіди з батьками та дітьми із неблагополучних сімей, щодо відповідальності за життя, здоров’я, фізичний і психологічний розвиток дітей.

Працівниками РЦ СССДМ протягом першого півріччя 2014 року проведено бесіди на теми: «Паління та його на організм людини», «Що необхідно знати про туберкульоз», «Скажи алкоголю ні», «Шляхи зараження та профілактики СНІДУ», «Причини та наслідки вживання наркотиків», «Наркотики і закон». Одночасно розповсюджені буклети «Замислись та зроби правильний вибір», «Скажи собі стоп!», «СНІД – проблема людства», та пам’ятки «Профілактика вживання алкоголю серед молоді». Проведено бесіди на теми: «Емоційний зв'язок між батьками та дітьми», «Конфліктні стосунки між батьками та їх вплив на дитину», які спрямовані на попередження випадків самовільного залишення неповнолітніми сімей.

В загальноосвітніх навчальних закладах району створені банки даних дітей, які схильні до правопорушень. На обліку перебуває 52 дитини, що становить 1,7% від загальної кількості дітей.

За півріччя 2014 року адміністрацією навчальних закладів відвідано за місцем проживання 83 сім’ї школярів, результатом рейдів є покращення відвідування школи учнями та посилення контролю за їх поведінкою з боку батьків. З батьками проведено бесіди роз’яснювального характеру про недопущення неналежного виконання ними батьківських обов’язків по відношенню до своїх дітей.

В поточному році з учнями 9-11 класів проведено бесіди на теми: «Що таке корупція?», «Боротьба з корупцією», тематичні класні години: «Конвенція ООН проти корупції», «Наші права – наші обов’язки», «Право на навчання», «Цивільно-правові відносини», заняття на теми: «Правила і закони у суспільстві», «Основи теорії права та правовідносин», виставки книжок «Права людини», «Закон в твоєму житті», інформаційні хвилинки «Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції».

Комплексними заходами щодо профілактики правопорушень, протидії злочинності, поліпшення криміногенної ситуації в районі «Безпечна Іванівщина» на 2014-2015 роки передбачено також сприяння особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, у наданні допомоги в соціальній адаптації. З цією метою в районі створена та функціонує спостережна комісія, яка активно співпрацює з Іванівським районним підрозділом Комінтернівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, Іванівським РВ ГУМВС України в Одеській області, сільськими та селищними радами. Роботу з молоддю, що повернулася з місць позбавлення волі, спостережна комісія проводить спільно з РЦ СССДМ. З метою надання допомоги раніше засудженим в ресоціалізації, проводиться їх опитування щодо паспортизації, наявності житла та реєстрації, працевлаштування, потреби в лікуванні, матеріальній допомозі тощо. Зазначена інформація розглядається на засіданнях спостережної комісії з метою оперативного вирішення проблемних питань.

Станом на 1 липня 2014 року до спостережної комісії надійшло 2 повідомлення з виправних колоній про звільнення засуджених. 1 чоловік поставлений на облік в спостережній комісії, він забезпечений житлом, має паспорт та реєстрацію, працевлаштований. 1 особа до обраного місця проживання не прибула.

Вимоги розпорядження щодо участі громадян в охороні громадського порядку, вжиття заходів щодо утворення при кожній сільській та селищній раді громадських формувань, відбору громадських помічників дільничних інспекторів міліції виконуються не в повній мірі. На теперішній час на території району діє одне громадське формування «Правопорядок» з охорони громадського порядку в ч исельності 11 чоловік в Іванівській селищній раді .

Спільно з головами сільських та селищних рад наразі проводиться робота щодо підбору членів громадських формувань з числа колишніх працівників міліції, військових, воїнів-афганців, мисливців та інших небайдужих громадян, які зможуть у взаємодії з міліцією забезпечити охорону громадського порядку на території району під час проведення масових заходів, в барах та на дискотеках.

4 червня та 18 листопада 2013 року в райдержадміністрації за участі Іванівського РВ ГУМВС України в Одеській області відбулися наради голів сільських та селищних рад з питання створення громадських формувань з охорони громадського порядку. Головам роздані методичні матеріали щодо створення громадських формувань.

27 червня 2014 року завідувачем сектору з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації проведено «Пряму телефонну лінію» на тему: «Створення громадських формувань з охорони громадського порядку відповідно до вимог Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».