25.10.2018

Розпочато завантаження декларацій до Системи логічного та арифметичного контролю

19 Жовтня 2018 року під час засідання Голова Національного агентства Олександр Мангул заявив про початок роботи Системи логічного та арифметичного контролю в тестовому режимі. Таким чином, розпочався процес завантаження декларацій до системи логічного та арифметичного контролю декларацій Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Система).

«Це рішення є продовженням роботи, яку ми провели із запровадження автоматичної верифікації декларацій та передбачає завантаження декларацій у систему логічного і арифметичного контролю та проведення верифікації у тестовому режимі. Це надзвичайно важливе питання, яке дозволить підвищити ефективність перевірок декларацій» – зазначив Голова Національного агентства Олександр Мангул.

Представник Громадської ради при Національному агентстві висловив підтримку проекту рішення: «Ми підтримуємо дії НАЗК. Вважаємо, що початок функціонування системи логічного і арифметичного контролю є, у тому числі, виконанням зобов’язань, взятих Україною перед ЄС. Робота модулю значно підвищить ефективність роботи НАЗК».

Система, здійснюючи логічний та арифметичний контроль, відповідно до затверджених Правил присвоює кожній декларації Показник рейтингу ризику. Такий показник відображає ступінь невідповідності відомостей в декларації та наявні в ній ризики, залежно від яких Система визначатиме доцільність та обґрунтованість проведення повної перевірки конкретної декларації.

Нагадаємо, що автоматизований обмін інформацією є однією з ключових складових логічного та арифметичного контролю декларацій та передбачає обмін інформацією з 16-ма державними реєстрами. Наразі відповідні протоколи та порядки обміну погоджені та підписані щодо 9-ти реєстрів.

У зв’язку із запуском Системи і підписанням протоколів Голова Національного агентства повторно закликав народних депутатів підтримати законопроект #7276 про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного доступу Національного агентства до інформації, необхідної для реалізації його повноважень, який зареєстровано у Верховній Раді ще в листопаді 2017 року.