28.11.2014

Центр надання адміністративних послуг: перші підсумки і зручності для клієнтів

На виконання Закону України "Про адміністративні послуги" 29 листопада 2013 року було відкрито Центр надання адміністративних послуг в Іванівському районі. На даний час організація надання адміністративних послуг у Центрі здійснюється за принципом "єдиного офісу" – прийом документів та видача результату надання адміністративної послуги здійснюється представниками суб'єктів надання адміністративної послуги.
Станом на 1 червня 2014 року прийняті розпорядження голови Іванівської райдержадміністрації від 20.01.2014 року №7/А-2014 "Про затвердження графіку роботи представників адміністративних органів у Центрі надання адміністративних послуг в Іванівському районі" та від 11.02.2014 року №26/А- 2014 "Про затвердження Переліку адміністративних послуг, які надаватимуться через Центр надання адміністративних послуг в Іванівському районі".
Складовою частиною центру надання адміністративних послуг є дозвільний Центр. У роботі дозвільного центру беруть участь місцеві дозвільні органи, до яких суб'єкт господарювання може звернутись за консультацією. 
Станом на 1 червня поточного року в дозвільний центр за одержанням консультацій до державного адміністратора звернулося 2 суб'єкта господарювання. Державними адміністраторами сформовано 12 дозвільних справ щодо отримання документів дозвільного характеру. Дозвільними органами видано 10 документів суб'єктам господарювання, відмовлено у видачі документів дозвільного характеру 4 суб'єктам господарювання (подання суб'єктами господарювання неповних пакетів документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, згідно із встановленим вичерпним переліком), про що суб'єкти господарювання повідомляються в телефонному режимі не пізніше наступного дня.
Відповідно абзацу 14 п. 4 ст. 5 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" до основних завдань державних адміністраторів серед інших належить складання протоколів про адміністративні правопорушення строків видачі документів дозвільного характеру дозвільними органами. Станом на 1 червня 2014 року адміністративних правопорушень не було.
Всього з початку року в Центрі надано 317 адміністративних послуг та 72 консультації.